Kënd e zgjedh Kusari Lila nga lista e AAK’së, kritika të ashpra për disa kandidatë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

26/01/2021 22:32

Me i fundit

dpt

Kënd e zgjedh Kusari Lila nga lista e AAK’së, kritika të ashpra për disa kandidatë

Lajme

Gazeta Express

26/01/2021 22:32

Kandidatja për deputete në listën e VV’së, Mimoza Kusari Lila, ka zgjedhur disa deputetë të cilët do i votonte në listën e AAK’së.

Kusari Lila ka pasur kritika të ashpra për disa persona në listë. Ajo tha se nuk do i zgjedhte asesi Pal Lekajn dhe Selim Selimin.

“Pal më vije keq që jo. As për hajgare nuk e zgjedhi”, tha ajo.

Ndërkohë kritika më të mëdha pati për ish-ministrin Selimi i cili kishte propozuar Zonën Shenzen së bashku me ish-të dërguarin e SHBA’së, Richard Grenell.

“Selim Selimi, Shenzen e Shengeni. Ja pat huq shumë. Këtë nuk e votojë fare”, tha ajo.

“Dardan Islami ndoshta do të ishte interesant në Kuvend por do të jetë e vështirë sepse ai nuk është i Decanit.”, tha ajo.

Kusari Lila zgjodhi vetëm këta dy kandidatë:

Ahmeti Isufi.

Fatmir Gashit.