KB Peja përforcohet me amerikanin, Marvin Jefferson - Gazeta Express
string(50) "kb-peja-perforcohet-me-amerikanin-marvin-jefferson"

Sport

Gazeta Express

05/02/2023 20:41

KB Peja përforcohet me amerikanin, Marvin Jefferson

Sport

Gazeta Express

05/02/2023 20:41

KB Peja ka nisur me ndryshimet pas formës së dobët në xhirot e fundit.

Pas largimit të Khaliq Spicer, klubi pejan ka arritur marrëveshje me Marvin Jefferson, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Basketbollisti amerikan luan në pozitën e qendrës, teksa është i gjatë 206 centimetra.

Jefferson karrierën e ka ndërtuar duke luajtur në Francë, Turqi, Poloni dhe Meksikë.

37-vjeçari pritet që të hënën t’i bashkohet Pejës dhe të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës.

/Gazeta Express/