Katër kosovarë tentojnë t’i ikin karantinës duke kaluar ilegalisht kufirin - Gazeta Express

Gazeta Express

26/03/2020 9:32

Katër kosovarë tentojnë t’i ikin karantinës duke kaluar ilegalisht kufirin

Gazeta Express

26/03/2020 9:32

Katër persona janë arrestuar dje në fshatin Hodonovc të Kamenicës, duke kaluar kufirin mes Kosovës dhe Serbisë ilegalisht.

Policia ka njoftuar se një femër dhe tre meshkuj janë arrestuar nën dyshimin se në këmbë ata kanë tentuar që ilegalisht të kalojnë kufirin dhe t’i shmangen karantinës dyjavore, thuhet në njoftimin e policisë.

Të dyshuarit pas kontrollit mjekësor janë dërguar në karantinë.