Kastrati shënon golin e parë dhe ia siguron fitoren Legias, asiston futbollisti tjetër shqiptar - Gazeta Express

Kastrati shënon golin e parë dhe ia siguron fitoren Legias, asiston futbollisti tjetër shqiptar

Sport

Gazeta Express

15/09/2021 20:01

Legia Warshavës e ka nisur me fitore aventurën në Europa League.

Legia arriti që ta mposhtë 1-0 Spartak Moskën me golin e sulmuesit të Kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati.

Lexo Edhe:

Kastrati, që ditë më parë kaloi nga Dinamo Zagrebi, arriti të shënojë për 1-0 dhe golin e fitores në minutën e 91-të, pas një asisti nga ana e futbollistit tjetër shqiptar, Ernest Muci, raporton Gazeta Express.