Kasimpasa e ndal Besiktasin, Hadërgjonaj merr notën më të lartë - Gazeta Express

Kasimpasa e ndal Besiktasin, Hadërgjonaj merr notën më të lartë

Futboll

Gazeta Express

03/12/2021 23:52

Kasimpasa e ka ndalur me barazim 1:1 Besiktasin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron 15-të në Superligën e Turqisë.

Futbollisti kosovar, Florent Hadërgjonaj luajti tërë ndeshjen, duke bërë një performancë të shkëlqyer, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

E kjo paraqitje i është shpërblyer yllit kosovar, i cili u vlerësua me notën 7.8, më të lartën në këtë ndeshje.

Besiktas nuk po kalon një edicion të lehtë, ku pas 15 xhirove të para ka vetëm 21 pikë dhe pozicionohet në vendin e nëntë në tabelë.

Ndërkohë, Kasimpasa pozicionohet në vendin e 19-të, me vetëm 11 pikë të tubuara në 15 ndeshje. /Gazeta Express/