KAS rinumëron kutinë në Mallakastër, PS i kishte marrë 63 vota PDIU-së - Gazeta Express
string(69) "kas-rinumeron-kutine-ne-mallakaster-ps-i-kishte-marre-63-vota-pdiu-se"

Shqiperi

Gazeta Express

30/05/2023 17:32

KAS rinumëron kutinë në Mallakastër, PS i kishte marrë 63 vota PDIU-së

Shqiperi

Gazeta Express

30/05/2023 17:32

Rinumërimi i kutisë 3239/00 për Bashkinë Mallakastër ka rinxjerrë në pah një fenomen të shëmtuar të ndryshimit të destinanacionit të votës gjatë numërimit nëpër KZAZ.

Komisioni i Ankesave ka hapur sot këtë kuti duke gjetur aty 63 vota për PDIU-në, gjë e cila ka ndryshuar edhe numrat në Këshillin Bashkiak të Mallakastrës pasi ky subjekt zgjedhor mori edhe mandatin e dytë të këshilltarit pas rinumërimit.

Lexo Edhe:

Rihapja e kutisë në KAS bëri që PDIU të marrë një këshilltar në Mallakastër.

Anëtari i Këshillit bashkiak i ikën PS dhe i kalon PDIU.

/Gazeta Express