Kapet në Kakavijë 35-vjeçari, i dënuar me 5 vite burg në Itali për trafik droge dhe 50.000 euro gjobë - Gazeta Express

Kapet në Kakavijë 35-vjeçari, i dënuar me 5 vite burg në Itali për trafik droge dhe 50.000 euro gjobë

Shqiperi

Gazeta Express

17/01/2021 9:43

Policia greke ka arrestuar në Kakavijë një shqiptar të shumëkërkuar, i cili po tentonte që të hynte në shtetin helen.

Burimet bëjnë me dije se shqiptari, ideniteti i te cilit nuk dihet, kishte kaluar doganën shqiptare.

Nga verifikimi ne sistem, ai rezulton i kërkuar nga policia italiane për trafikimin te një sasie te madhe droge për të cilën është dënuar me 2 vjet heqje lirie dhe 5000 euro gjobe.