Kanë filluar xhirimet e filmit “Luna Park” - Gazeta Express
string(40) "kane-filluar-xhirimet-e-filmit-luna-park"

Kanë filluar xhirimet e filmit “Luna Park”

Arte

Gazeta Express

24/11/2022 14:59

Para pak ditëve ka filluar xhirimi i filmit “Luna Park”, skenari Florenc Papas & Glykeria Patramani, regjisor Florenc Papas, prodhim i shtëpisë kinematografike On FILM, producent Dritan Huqi.

Ne role kryesore luajnë Adriana Matoshi dhe Orion Jolldashi

Lexo Edhe:

Drejtor i fotografisë: Simos Sarketzis

Filmi po realizohet në bashkëprodhim me kompanitë filmike: Atalante Productions (Gr), producente Ioanna Bolomyti, Lupin Film(It), producent Riccardo Neri & Vicenzo Filippo, corvus.studio(Cro), producent Zvonimir Munivrana , “Buka”(Ks), producent Fatmir Spahiu Bufi.

Ky film është financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë,  Greek Film Centre Greek National TV ERT, Croatian Audiovisual Center (HAVC), Qendra Kinematografike e Kosovës.

/Express