Kampioni ukrainas i boksit vritet nga ushtria ruse - Gazeta Express
string(50) "kampioni-ukrainas-i-boksit-vritet-nga-ushtria-ruse"

Kampioni ukrainas i boksit vritet nga ushtria ruse

Boks

Gazeta Express

24/05/2022 16:27

Kampioni ukrainas i boksit amator, Oleg Prudky, ka vdekur në moshën 30-vjeçare.

Ai ishte pjesë e forcave speciale të Policisë Cherkasy, duke mbrojtur vendin e tij, Ukrainën në luftën e tyre kundër Rusisë.

Lexo Edhe:

Prudky më parë boksonte për për Otamanët e Ukrainës në WSB.

Ai la pas një grua dhe dy vajza të vogla.