Kamerat kanë kapur momentin kur është qëlluar Kryeministri sllovak- pamje dramatike - Gazeta Express
string(82) "kamerat-kane-kapur-momentin-kur-eshte-qelluar-kryeministri-sllovak-pamje-dramatike"

Kamerat kanë kapur momentin kur është qëlluar Kryeministri sllovak- pamje dramatike

Lajme

Gazeta Express

15/05/2024 17:38

Kamerat kanë arritur që të regjistrojnë edhe momentin dramatik kur plagoset kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico.

Në videon e publikuar nga NEXTA TV, Fico shihet teksa afrohet drejt një turme njerëzish të cilin ishin duke qëndruar afër disa rrethojave, dhe pa pritur dëgjohen pesë të shtëna armësh.

Lexo Edhe:

Kryeministri sllovak ka mbetur i plagosur nga këto të shtëna, derisa i dyshuari për këtë akt është kapur menjëherë.

Fico aktualisht është duke marrë mjekim dhe raportohet se gjendja e tij është mjaft serioze./Express/