“Kam ëndërruar për ndeshje dhe stadiume të tilla gjithë jetën”, Marku bën reagimin special para meçit - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

24/09/2021 17:20

“Kam ëndërruar për ndeshje dhe stadiume të tilla gjithë jetën”, Marku bën reagimin special para meçit

Sporte tjera

Gazeta Express

24/09/2021 17:20

Duket se Florian Marku, ia ka dalë mbanë të ulë peshën e tij dhe do të jetë gati për duelin e ditës së nesërme ndaj ukrainasit Maksim Prodan.

Luftëtari shqiptar ka postuar së fundmi një video speciale në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, teksa shkruan:

Lexo Edhe:

“Kam enderruar per ndeshje dhe stadiume te tilla gjithe jeten. Neser eshte ndeshja, nje ndeshje ku te gjitha endrrat e mia do fillojne te behen realitet.Vec Zoti e di Sa kam punuar per kto dit neser esht fillimi dhe titulli i par per mua ne Box”, shkruan Florian Marku.

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka dështuar paraprakisht në matjet zyrtare për meçin me Maxim Prodan, që zhvillohet nesër në mbrëmje.

Markut i mbeti të provonte edhe njëherë veten në matje pas dy orëve dhe me sa duket ia ka dalë mbanë të bie në peshën e kërkuar.