Kai Havertz shënon sërish dhe thyen rekord historik në Bundesliga - Gazeta Express

Kai Havertz shënon sërish dhe thyen rekord historik në Bundesliga

Sport

Gazeta Express

29/05/2020 22:40

Është sezoni i Kai Havertz.

Talenti gjerman që po kërkohet nga shumë klube evropiane, ka shkëlqyer sërish në Bundesliga.

Ai ka shënuar sërish për Bayer Leverkusenin, duke ia siguruar ekipit të tij fitoren minimale 1-0 kundër Freiburg.

Kai Havertz e shënoi golin e tri pikëve të vlefshme në minutën e 54’ të ndeshjes.

Për të ky ishte goli i 35 në moshën 20 vjeçare.

Ai theu rekord historik duke u shndërruar në golashënuesin më të mirë në Bundesliga para moshës 21 vjeçare. /Gazeta Express/