Ka nivele të larta të IQ-së, zbuloni kush është shenja më inteligjente e zodiakut - Gazeta Express
string(80) "ka-nivele-te-larta-te-iq-se-zbuloni-kush-eshte-shenja-me-inteligjente-e-zodiakut"

Ka nivele të larta të IQ-së, zbuloni kush është shenja më inteligjente e zodiakut

Fun

Gazeta Express

07/02/2024 22:16

Dashi ka pikat e forta dhe të dobëta, por kur bëhet fjalë për inteligjencën, ka një shenjë zodiaku që me të drejtë zë vendin e parë, sipas astrologëve.

Lista e shenjave më inteligjente të zodiakut përfshin Gaforret, me inteligjencën e tyre emocionale që i ndihmon edhe në jetën e tyre profesionale. Peshoret janë shumë të dhënë pas leximit dhe njohurive dhe kështu arrijnë të kenë gjithmonë argumente në diskutimet e tyre.

Lexo Edhe:

Shigjetarët, të cilët preferojnë të marrin njohuritë përmes përvojave të tyre dhe të perceptojnë botën më globalisht, dhe Binjakët, të cilët mund të bëjnë biseda shumë interesante, duke “përthithur” vazhdimisht informacione të reja, qofshin ato nga fusha profesionale apo nga fusha e tyre personale.

Por cila shenjë e zodiakut kryeson listën?

Shenja më e zgjuar është Ujori. Sipas astrologëve, të lindurit me Diellin në këtë shenjë shfaqin aftësi të njohëse dhe nivele të larta të IQ-së.

Mendjet e tyre mendojnë përpara të tjerëve dhe lëvizin në rrugë shumë progresive. Me Uranin si sundimtarin e tyre – planetin e inovacionit dhe krijimtarisë – ata menaxhojnë dhe përpunojnë shpejt të dhënat dhe gjejnë lehtësisht zgjidhje për problemet.

Në të njëjtën kohë, kjo shenjë shquhet për vlerat e saj morale dhe nevojën e saj për të ndihmuar shoqërinë të përmirësohet duke marrë rreziqe dhe duke arritur gjëra përpara se të tjerët të vënë re ndryshimin.