Juventusi pa Ronaldon e Dybalan për ndeshjen e nesërme - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 23:44

Juventusi pa Ronaldon e Dybalan për ndeshjen e nesërme

Futboll

Gazeta Express

30/07/2021 23:44

Juventusi duhet të presë për Paulo Dybalan dhe Cristiano Ronaldon, të cilët duket se do të mungojnë nesër kundër Monzas në Trofeun Berlusconi.

Bianconerët do të përballen me ekipin e Serie B në kompeticionin e emëruar pas ish -presidentit të Milanit dhe Monzas, Silvio Berlusconi.

Lexo Edhe:

Gazzetta dello Sport raporton se Dybala nuk do të jetë gati, pasi ai ka probleme me lodhjen e muskujve dhe tifozët e Zonjës së Vjetër ndoshta duhet të presin edhe pak për të parë Ronaldon të shfaqet për klubin në përgatitjet parasezonale.

Gazeta raporton se Ronaldo do të vazhdojë me stërvitjen atletike në Continassa dhe nuk pritet të marrë pjesë kur Bianconerët të luajnë ndaj Monzas.

Alvaro Morata dhe Rodrigo Bentancur, të cilët u kthyen nga pushimet sot, gjithashtu pritet të mungojnë.

Nesër në mëngjes, Massimiliano Allegri do të publikojë listën e skuadrës për ndeshjen dhe skuadra e vendosur për të luajtur për Trofeun Berlusconi do të konfirmohet.