Juventusi pa dy yje në ndeshjen e parë të Champions Leagues - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

13/09/2021 22:18

Juventusi pa dy yje në ndeshjen e parë të Champions Leagues

Futboll

Gazeta Express

13/09/2021 22:18

Federico Chiesa dhe Federico Bernardeschi janë lënë jashtë listës së skuadrës së Juventusit për ndeshjen e parë në Ligën e Kampionëve kundër Malmo.

Të dy anësorët italianë nuk janë në dispozicion për ndeshjen e nesërme në Suedi.

Lexo Edhe:

Chiesa humbi ndeshjen e Juventusit kundër Napolit javën e kaluar për shkak të problemeve muskulare.

Sidoqoftë, gjendja e Chiesa nuk është përmirësuar pasi nuk është i gatshëm për ndeshjen e nesërme.

Këtë mëngjes, ai u stërvit veçmas nga pjesa tjetër e ekipit në Continassa.

Federico Bernardeschi ishte duke stërvitur me shokët e tij të skuadrës kështu që lënia e tij nga lista e skuadrës vjen si një surprizë dhe do të shpjegohet nga Massimiliano Allegri gjatë konferencës për shtyp para ndeshjes.

Bernardeschi luajti 90 minuta kundër Napolit të shtunën.

Lojtarët e Juventusit nga Amerika e Jugut Paulo Dybala, Juan Cuadrado, Rodrigo Bentancur, Alex Sandro dhe Danilo do të kthehen në aksion në Suedi pasi humbën udhëtimin e së shtunës. /Gazeta Express/