Juventusi e do Dzekon - Gazeta Express

Juventusi e do Dzekon

Instant

Gazeta Express

04/07/2020 10:26

Sulmuesi i Romës, Edin Dzeko, raportohet se është objektivi i Juventusit për këtë verë.

Trajneri i Zonjës së Vjetër, Maurizio Sarri, e do një tjetër 9-sh në skuadër me Gonzalo Higuainin që ka shumë mundësi të largohet në fund të sezonit.

Tani, Tuttosport raporton se Sarri po mendon ta sjellë Dzekon, lojtar të cilin e admiron.

Dzeko, që në mars mbushi 34 vjet, ka shënuar 17 gola dhe ka dhuruar nëntë asiste në 35 ndeshje këtë edicion. /Gazeta Express/