Juventus del nga karantina, përpos Ronaldos asnjë rast me koronavirus në skuadër - Gazeta Express

Gazeta Express

23/10/2020 23:31

Juventus del nga karantina, përpos Ronaldos asnjë rast me koronavirus në skuadër

Gazeta Express

23/10/2020 23:31

Juventusi zyrtarisht ka lajmëruar se të gjithë lojtarët e saj kanë rezultuar negativ për koronavirus dhe ata nuk kanë më nevojë të jenë të izoluar

Faqja zyrtare e kluvit ka konfirmuar që e tërë skuadra kanë dal negativ në rezultatet e fundit dhe kështu nuk kanë nevojë të jenë të karantinuar në hotel.

Megjithatë, superylli portugez Cristiano Ronaldo është pozitiv dhe është izoluar në shtëpi.

“Juventur lajmëron se në bazë të rregullave në fuqi, izolimi që ishte bërë më parë, e në të cilin ishi 61 njerëz, ka përfunduar këtë mbrëmje”, ka shkruar në faqe të klubit. /GazetaExpress/