Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli - Gazeta Express
string(38) "julian-draxler-zyrtarizohet-te-al-ahli"

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Sport

Gazeta Express

18/09/2023 19:29

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini.

Klubi nga Katari zyrtarizoi sot marrëveshjen me futbollistin gjerman, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Draxler ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare.

Al-Alhi ka paguar nëntë milionë euro për transferimin e tij nga PSG-ja.

29-vjeçari u shpreh i lumtur që iu bashkua grupit të yjeve në Ligën e Katari, duke theksuar se “Katari ka një reputacion të madh në sport në përgjithësi dhe në futboll në veçanti”,

Ai gjithashtu u shpreh se nuk ka hezituar të nënshkruajë me Al-Ahlin. /Gazeta Express/