Joshua vs Fury, caktohet data - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

13/05/2021 19:01

Joshua vs Fury, caktohet data

Sport

Gazeta Express

13/05/2021 19:01

Më 14 gusht në Arabinë Saudite do të zhvillohet meçi i shumë pritur mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt.

Tashmë është caktuar edhe data se kur do të zhvillohet meçi i shumëpritur mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt, raporton Gazeta Express.

Meçi do të zhvillohet më 14 gusht të këtij viti në Arabinë Saudite, ka konfirmuar promoteri Eddie Hearn.

Joshua kampion në IBF, WBA dhe WBO do të luftojë me Furyn kampion në WBC, fituesi do t’i rrëmbejë të gjitha brezat dhe do të shpallet më i miri në botë në kategorinë e rëndë. /Gazeta Express/