Jorginho për grupin e Italisë: Do jetë “show” - Gazeta Express
string(42) "jorginho-per-grupin-e-italise-do-jete-show"

Sport

Gazeta Express

13/06/2024 20:08

Jorginho për grupin e Italisë: Do jetë “show”

Sport

Gazeta Express

13/06/2024 20:08

Kampionia aktuale e Evropës, Italia është në Grupin B me Kroacinë, Spanjën dhe Shqipërinë.

“Azzurit” hapin Europianin në kundër Shqipërisë të shtunën në orën 21:00, më pas të enjten në orën 21:00. luajnë kundër Spanjës, ndërsa të hënën më 24 qershor do të luajnë kundër Kroacisë në xhiron e fundit të fazës së grupeve.

Lexo Edhe:

Një nga asetet e trajnerit Luciano Spalletti do të jetë mesfushori i Arsenalit, Jorginho.

“Ne kemi një grup të vështirë me ekipe të mëdha. Është një grup që do të kërkojë shumë nga ne, por ne do të luajmë fort sepse edhe ne jemi një ekip i madh. Mendoj se do të jetë një shfaqje e madhe për të gjithë ata që e duan futbollin”, tha Jorginho për grupin B./GazetaExpress/