“Jena 2”, kënga e re e Samantës dhe Capital T - Gazeta Express
string(42) "jena-2-kenga-e-re-e-samantes-dhe-capital-t"

Muzike

Gazeta Express

14/06/2023 21:36

“Jena 2”, kënga e re e Samantës dhe Capital T

Muzike

Gazeta Express

14/06/2023 21:36

Bashkëpunimet mes estradës shqiptare nuk kanë të ndalur edhe për këtë sezon verore.

Një tjetër duet është lansuar së fundmi në mes të reperit Capital T dhe këngëtares, Samanta Karavello.

Lexo Edhe:

Dyshja kanë publikuar këngën që mban titullin “Jena 2” dhe është shoqëruar edhe me një videoklip ky artistët dukej në formë të mirë dhe me shumë stil.

Ndërsa, producent i këngës është Boban Apostolov, muzika nga Apollo dhe vetë artistët.

Teksti i këngës u shkruan nga Lindon Berisha, Capital T dhe Petrit Sefaj, teksa miksimi dhe masterizimi nga Avaxus.

Produksioni ‘Mojo Production’ u kujdes për realizimin e videoklipit me regji nga Eros Binjaku dhe Johnny Brami.

Projekti tashmë gjendet i lansuar në kanalin zyrtar në YouTube dhe padyshim do të mirëpritet nga ana e fansave.