Jalen Nesbitt, përforcimi i ri i Yllit - Gazeta Express
string(37) "jalen-nesbitt-perforcimi-i-ri-i-yllit"

Jalen Nesbitt, përforcimi i ri i Yllit

Sport

Gazeta Express

01/09/2023 10:31

Jalen Nesbitt është përforcimi më i ri i Golden Eagle Yllit.

Klubi nga Suhareka njoftoi këtë të premte për arritjen e marrëveshjes me amerikanin, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

30-vjeçari luan në pozita 2/3, teksa në dy sezonet e fundit ishte pjesë e basketbollit spanjoll.

Njoftimi i plotë nga klubi i Yllit (pa ndërhyrje):

“Mire se vjen Jalen Nesbitt

Jalen luan ne pozitat 2/3, aj dy vitet e fundit ishte pjese e ekipeve Spanjolle 21-22 Almansa, 22-23 TAU Castello, ai luajti ne Danimarke dhe Slovaki ku ishte edhe MVP i liges”. /Gazeta Express/