Jake e quan McGregor të “çmendur”: I dha për të pirë birrë Joshuas pas fitores - Gazeta Express
string(75) "jake-e-quan-mcgregor-te-cmendur-i-dha-per-te-pire-birre-joshuas-pas-fitores"

Boks

Gazeta Express

15/08/2023 19:59

Jake e quan McGregor të “çmendur”: I dha për të pirë birrë Joshuas pas fitores

Boks

Gazeta Express

15/08/2023 19:59

Jake Paul e ka cilësuar si të “çmendur” dhe mos respektues pasi që irlandezi e inkurajoi Anthony Joshuan të pijë birrë të zezë pas fitores së tij

Incidenti ndodhi gjatë luftës së Joshuas kundër Robert Helenius të shtunën në mbrëmje në O2 Arena.

Lexo Edhe:

McGregor i ofroi Joshuas pije pas fitores dhe tha: Të mëdhenjtë nuk nxitohen. Joshua mori kohën e tij, ai bëri një goditje të fortë, jam i lumtur që Helenius u zgjua”.

“Tifozët duhet të jenë mirënjohës për finlandezin që pranoi të hynte në minutën e fundit si zëvendësim, pa frikë ai pati një paraqitje të mirë duke bërë vetën dhe skuadrën e tij krenar dhe jam i lumtur që ai u zgjua. Urime të mëdhaja për AJ, shumë urime Eddi, shumë urime me birrë të zezë irlandeze”.

Paul vuri në shënjestër McGregor

Disave ju duk e çuditshme së si McGregor dëshironte ta detyronte një sportist si Joshua të pijë alkool, e ku pas disa ditëve Paul vendosi të jap një mendim për këtë.

“Pijaneci i çmendur u përpoq ta detyronte AJ për të pirë markën e tij të birrës dhe ky është një mos respekt i madh. Fitore e madhe kampion”, shkroi ai në Twitter.

Komenti erdhi pasi që ai foli në TalkSport dhe e ftoi McGregor për një luftë.

“Sa i përket karrierës sime personale, ka kaq shumë luftëtarë. Ne kemi oferta edhe nga Fury (për rimeç) në përpiqemi të bëjmë negociata me KSI për vite”, tha ai.

“Por, kur unë të nokautova Diaz, mendoj që McGregor do të më shoh, do të dëshiron një ditë pagesë vetëm të vije dhe të bio nokdaun”.

McGregor nuk i është përgjigjur Paulit ende, por McGregor është i zënë duke e stërvitur Dillon Danis i cili do të përballet me vellanë e Jake, Logan Paul.

“Dillon do të fitojë, sigurt”, kishte thënë irlandezi. “Po e mësoj atë, po e stërvis për këtë ditë, ju garantoj që do të fitoj”. /GazetaExpress/