Ja pse nuk duhet të porosisni kafe apo çaj, në avion! - Gazeta Express
string(51) "ja-pse-nuk-duhet-te-porosisni-kafe-apo-caj-ne-avion"

Ja pse nuk duhet të porosisni kafe apo çaj, në avion!

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

06/05/2024 22:35

Të gjithëve na ka ndodhur që në fluturime të gjata me avion, të porosisim një kafe në bord, në mënyrë që të marrim sado pak veten nga lodhja.

Por, kamerieret e avionëve, sugjerojnë se ju kurrë nuk duhet të porosisni kafe apo çaj kur jeni në fluturim.

Lexo Edhe:

Por pse?

Në dallim nga pijet në shishe ose të konservuara, kafeja dhe çaji bëhen me ujë rubineti.

Kamerieret e fluturimeve thonë nuk dihet se kur mund të ketë qenë hera e fundit që depozita e ujit është pastruar.

Pra, uji mund të jetë me baktere të rrezikshme të cilat mund t’ju sëmurin.