Ja kur mund të kemi një rimeç mes Usyk dhe Fury - Gazeta Express
string(47) "ja-kur-mund-te-kemi-nje-rimec-mes-usyk-dhe-fury"

Ja kur mund të kemi një rimeç mes Usyk dhe Fury

Boks

Gazeta Express

19/05/2024 13:51

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë.

Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve, shkruan Gazeta Express.

Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin nga gjyqtarët.

Ishte raundi i tetë ai që bëri diferencën, me Usyk që ishte gati ta nokautonte Furyn.

Ka raportime të ndryshme gjatë orëve të fundit për një rimeç mes tyre.

Sipas mediave britanike, një rimeç i mundshëm mund të zhvillohet në javën e fundit të tetorit, me datën 26 që është përmendur si një datë e mundshme.