Izraeli thotë se Franca ishte e përfshirë në mbrojtjen kundër sulmit të Iranit - Gazeta Express
string(78) "izraeli-thote-se-franca-ishte-e-perfshire-ne-mbrojtjen-kunder-sulmit-te-iranit"

Izraeli thotë se Franca ishte e përfshirë në mbrojtjen kundër sulmit të Iranit

Lajme

Gazeta Express

14/04/2024 9:07

Zëdhënësi kryesor i ushtrisë së Izraelit tha të dielën se Franca ishte ndër vendet e përfshira në mbrojtjen e Izraelit kundër sulmit të Iranit gjatë natës.

“Franca ka teknologji shumë të mirë, avionë, radarë – dhe unë e di se ata po kontribuonin në patrullimin e hapësirës ajrore”, tha ai, duke shtuar se ai nuk kishte detaje të sakta nëse avionët francezë kishin rrëzuar ndonjë nga raketat e lëshuara nga Irani.

Lexo Edhe: