Izraeli thotë se 12 pengje të liruara tani janë kthyer në Izrael - Gazeta Express
string(64) "izraeli-thote-se-12-pengje-te-liruara-tani-jane-kthyer-ne-izrael"

Lajme

Gazeta Express

28/11/2023 20:37

Izraeli thotë se 12 pengje të liruara tani janë kthyer në Izrael

Lajme

Gazeta Express

28/11/2023 20:37

Foto ilustrim

Zyra e kryeministrit izraelit ka lëshuar një deklaratë duke thënë se 12 pengjet – 10 shtetas izraelitë dhe dy tajlandezë – janë kthyer tani në territorin izraelit.

Lexo Edhe:

“Familjet e tyre u informuan nga zyrtarët e emëruar se ata ishin kthyer në Izrael”, thuhet në një deklaratë, raporton BBC.

Emrat dhe moshat e pengjeve izraelite

     Tamar Metzger (age 78)

    Ditza Hayman (84)

    Norlin Babdila (60)

    Ada Sagi (75)

    Ophelia Edith Roitman (77)

    Rimon Kirsht (36)

    Merav Tal (53)

    The Leimberg family – Gabriela Leimberg (59), Mia Leimberg (17)

    Clara Marman (63)