Izet Mexhiti: Kastriot Rexhepi do t’i bashkohet BDI-së në Kuvend - Gazeta Express
string(62) "izet-mexhiti-kastriot-rexhepi-do-ti-bashkohet-bdi-se-ne-kuvend"

Izet Mexhiti: Kastriot Rexhepi do t’i bashkohet BDI-së në Kuvend

Ballina

Gazeta Express

03/10/2022 14:44

Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti në një prononcim për TV21 ka bërë të ditur se deputeti Kastriot Rexhepi në Kuvend do t’i bashkohet grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Mexhiti tha se porosia me fotografinë në internet ishte e qartë dhe se Rexhepi do të jetë pjesë e grupit parlamentar të BDI-së.

Lexo Edhe:

“1 foto sa 1.000 fjalë. E qartë ishte porosia. Po, do të veproje bashkë me grupin parlamentar të BDI-së”, tha mes tjerash Mexhiti për TV21.

TV21 kontaktoi edhe deputetin Kastriot Rexhepi, mirëpo i njëjti tha se do të jetë i qasshëm për mediume pas ditës së enjte. Rexhepi deri tani në Kuvend ka funksionuar si deputet i pavarur, pas shkëputjes së tij nga Lëvizja Besa.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, deputeti i BDI-së Izet Mexhiti, por edhe vetë Kastriot Rexhepi në rrjetet sociale publikuan fotografi të përbashkët, me mbishkrimin “bashkë”, ndërsa Rexhepi kishte shtuar edhe mbishkrimin “Evropa21”, nismë politike joformale e inicuar në Kuvend nga vetë Rexhepi, që ka për qëllim bashkimin e forcave progresive në drejtim të ruajtjes së perspektivës euroatlantike në vend.