Ivica Daçiq nuk e mohon se në videon brenda Kishës Ortodoske Serbe ishte Milan Radoiçiq - Gazeta Express
string(87) "ivica-daciq-nuk-e-mohon-se-ne-videon-brenda-kishes-ortodoske-serbe-ishte-milan-radoiciq"

Ivica Daçiq nuk e mohon se në videon brenda Kishës Ortodoske Serbe ishte Milan Radoiçiq

Lajme

Gazeta Express

27/09/2023 9:46

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, në asnjë moment nuk e ka mohuar që në pamjet e publikuara dje nga Ministri i Punëbe të Brenshme të Kosovës Xhelal Svecka nuk është nënkryetari i Listës Serbe Milan Radojçiq.

I pyetur nga gazetarja serbe Liljana Smajloviq të vetmen gjë që ka bërë Daçiq, është se ka kontestuar ditën dhe datën e xhirimeve të atyre pamjeve brenda oborrit të Kishës Ortodokse të Banjskës.

Lexo Edhe:

Gazetarja Smajloviq pyeti nëse policia e Kosovës në aksionin në Banjskë kishte mbështetjen e forcave ndërkombëtare, por gjithashtu kërkoi nga Ivica Daçiq të komentojë videon ku shihet Milan Radoiçiq duke udhëhequr grupin terrorist që kreu sulmi pas së cilave mbeti i vdekur një Polic i Kosovës.

Pa e mohuar se në video ishte Radoiçiqi, Daçiq u përgjigj se regjistrimi nuk ishte i natës kur ndodhi incidenti.