Isufaj: Janë disa pista të hetimit - Gazeta Express
string(33) "isufaj-jane-disa-pista-te-hetimit"

Lajme

Gazeta Express

26/11/2021 22:36

Isufaj: Janë disa pista të hetimit

Lajme

Gazeta Express

26/11/2021 22:36

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale Blerim Isufaj thotë se po punojnë në drejtim të zbardhjes së rastit të sulmit ndaj autobusit në Deçan ku u vranë tre persona, dy prej tyre nxënës.

Ai tha se po hetojnë në disa pista.

Lexo Edhe:

“Deri tash informatat që ne posedojmë janë tri viktima. Është shoferi i një autobusi dhe dy nxënës. Një është i plagosur”, tha Isufaj.

“Ka pista të ndryshme të hetimit. Për momentin nuk kemi motiv të caktuar dhe nuk kemi më shumë informata. Jemi duke punuar”, shtoi ai.

“Nuk mundem me thënë tash për numrin e personave të dyshuar, veçse jemi duke punuar në drejtim të identifikimit të kryrësve të mundshëm të këtij rasti tepër tragjik”, tha Isufaj.

“Është shumë herët me fol diçka për këtë sepse nuk dëshirojmë të spekulojmë por jemi duke punuar në këtë drejtim’, theksoi ai.