Ish misi padit festivalin   - Gazeta Express
string(25) "ish-misi-padit-festivalin"

Ish misi padit festivalin  

Yjet

Gazeta Express

31/05/2024 21:13

Festivali i Filmit në Kanë i këtij viti hyri në histori për paraqitjet e të ftuarëve, por mesa duket arsyeja e dytë që nuk do të harrohet nuk është aq e bukur.

Një modele dhe prezantuese nga Ukraina tha për BBC se ngriti një padi kundër organizatorëve të ngjarjes pasi u sulmua nga një roje sigurie.

Lexo Edhe:

Sawa Pontyjska, e cila mban titullin Miss Evropa 2023, ishte një nga të ftuarat në shfaqjen e filmit Marcello Mio. Pontyjska pretendon se punonjësit e kapën nga krahët dhe e mbajtën me forcë ndërsa e ajo u përpoq të hynte në zonën e kontrollit. Madje, ajo ka publikuar një video, si dhe foto në të cilat duket se po sulmohet, nga e cila ka pësuar edhe dhunë psikologjike.

@pontyjska

Sava Pontyjska, Cannes Marcelo Mio premiere

♬ Нафтаґаз – Monrote

Në total, e reja kërkon dëmshpërblim prej 100 mijë eurosh dhe nuk ka aspak gjasa që të fitojë gjyqin, gjykuar nga video që ka postuar në TikTok, ku tregohet sjellja e punonjëseve të festivalit.

Më poshtë mund ta shihni videon, e cila tashmë është bërë virale.