Ish-futbollisti i njohur i Man Utd, O’Shean merr drejtimin e Irlandës - Gazeta Express
string(67) "ish-futbollisti-i-njohur-i-man-utd-oshean-merr-drejtimin-e-irlandes"

Futboll

Gazeta Express

28/02/2024 17:10

Ish-futbollisti i njohur i Man Utd, O’Shean merr drejtimin e Irlandës

Futboll

Gazeta Express

28/02/2024 17:10

Ish-futbollisti i njohur i Manchester United, John O’Shean e ka marr drejtimin e Kombëtares së Irlandës së Veriut.

Në fakt, O’Shea do të jetë trajner i përkohshëm, kështu ka njoftuar gjatë ditës së sotme Federata e Futbollit të atij vendi.

Lexo Edhe:

Së fundi, ai drejtoi skuadrën e Birminghamit. Më herët ka qenë asistent në Përfaqësuesen e Irlandës. Ka drejtuar po ashtu edhe Stoke Cityn dhe Readingun.

O’Shea si lojtar për kombëtaren e tij ka luajtur 118 ndeshje, ndërsa ka shënuar tri gola.

Karrierën më të bujshme si lojtar e ka te skuadra e Manchester Unitedit. Luajti nga viti 1999 deri në vitin 2011./Gazeta Express