iPhone 12 Mini kushton më shtrenjtë sesa që u mendua - Gazeta Express

iPhone 12 Mini kushton më shtrenjtë sesa që u mendua

Gazeta Express

18/10/2020 19:25

MacRumors raporton se T-Mobile dhe Sprint po ofrojnë të njëjtën zbritje prej 30 dollarë në iPhone 12 Mini dhe iPhone 12 si AT&T dhe Verizon.

Kjo do të thotë që të gjithë modelet iPhone 12 Mini dhe iPhone 12 do të fillojnë përkatësisht me një çmim prej 699 dollarë dhe 799 dollarë. Variantet fillestare pa SIM të iPhone 12 Mini dhe iPhone 12 do të kushtojnë respektivisht 729 dollarë dhe 829 dollarë.

Apple disa ditë më parë zbuloi formacionin e saj të ri të iPhone, të cilët ndodh të jenë të parët që mburren me lidhjen 5G. Seria e re është e ndarë në dy kategori: 5.4 inç iPhone 12 Mini dhe 6.1 inç iPhone 12, të cilët do të fillojnë me një çmim prej 699 dollarë. Kjo është ajo me të cilën iPhone i vitit të kaluar u lançua dhe çmimi duket i arsyeshëm, duke pasur parasysh që telefonat e rinj vijnë me çipin e fuqishëm A14 Bionic dhe ekranin OLED.

iPhone 12 Pro 6.1-inç dhe iPhone 12 Pro Max 6.7-inç fillojë me 999 dollarë. Ata kanë një sistem me tre kamera të pasme, dhe një skaner LiDar.

iPhone 12 Mini kushton më shumë se iPhone 11

Rezulton se iPhone 12 Mini në të vërtetë nuk fillon me 699 dollarë, siç raportohet nga 9to5 Mac. Në mënyrë të ngjashme, iPhone 12 bazë nuk kushton 799 dollarë.

Çmimet e reklamuara zbatohen vetëm nëse zgjidhni Verizon ose AT&T si transportuesin tuaj.

Përndryshe, nëse zgjedhni T-Mobile ose Sprint, ose blini variantin e zhbllokuar pa SIM, do të duhet të paguani të paktën 729 dollarë për iPhone 12 Mini dhe 829 dollarë për iPhone 12.

Sigurisht, ky është një ndryshim prej vetëm 30 dollarësh, dhe Apple ka përmendur në heshtje në njoftimin e saj për shtyp se çmimet përfshijnë një ulje për AT&T ose Verizon, gjithsesi kjo tingëllon si mashtrim, veçanërisht për konsumatorët që nuk banojnë në SHBA.

Porositë paraprake për iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro fillojnë më 16 tetor dhe telefonat fillojnë të dërgohen më 23 tetor. iPhone 12 Mini dhe iPhone 12 Pro Max do të jenë në dispozicion për para-porositë më 6 nëntor dhe do të dalin në raftet më 13 nëntor.