Interi me një këmbë në fazën tjetër të Europa League, shënuan Eriksen dhe Lukaku - Gazeta Express

Interi me një këmbë në fazën tjetër të Europa League, shënuan Eriksen dhe Lukaku

Sport

Gazeta Express

20/02/2020 20:48

Interi e ka mposhtur 2-0 Ludogoretsin dhe është me një këmbë për në fazën tjetër të Europa League…

Interi ka triumfuar me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë në Europa League në udhëtim te Ludogorets.

Skuadra e Antonio Contes triumfoi me golat e Christian Eriksen, i cili ia ka bërë sefte me fanellën e Interit në minutën e 71′ dhe Romelu Lukaku, që realizoi nga penalltia në fund të takimit.

Kjo fitore e afron edhe më shumë Interin në fazën tjetër të Europa League.

Ata tani do ta kenë më të lehtë javën e ardhshme në ndeshjen e kthimit në Milano. /Gazeta Express/