Interi i Inzaghit i frikshëm - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

28/07/2021 19:54

Interi i Inzaghit i frikshëm

Futboll

Gazeta Express

28/07/2021 19:54

Tjetër miqësore, tjetër fitore për Intrerin.

Interi e ka mposhtur 6-0 në miqësore e fundit Crotonen. Në këtë mbrëmje ka shënuar edhe afrimi më i ri, Hakan Çalhanoğlu.

Lexo Edhe:

Ai realizoi për 3-0 në minutën e 27′.

Derisa më herët kishin shënuar Federico Dimarco në minutën e 22’ për 2-0 dhe Federico Dimarco për 1-0 në minutën e 10’, raporton Gazeta Express.

Me këtë rezultat, 3-0, u mbyll pjesa e parë, derisa Interi ka shënuar edhe tre gola të tjerë në pjesën e dytë.

Andrea Pinamonti në minutën e 56’, Stefano Sensi në min e 58’ dhe Marcelo Brozovic në atë të 64’ shënuan për rezultatin përfundimtar 6-0.

Interi në krye me Simone Inzaghin po tregon paraqitje mbresëlënëse në parasezon. /Gazeta Express/