Interi e pret Cagliarin, me synim që ta ruajë hapin me liderin - formacionet - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

26/01/2020 11:32

Interi e pret Cagliarin, me synim që ta ruajë hapin me liderin – formacionet

Sport

Gazeta Express

26/01/2020 11:32

Interi do të kërkojë ta rigjejë rrugën e fitores përballë Cagliarit, në përpjekje për ta ruajtur hapin në garë për titull në Serie A me kampion në fuqi, Juventus.

Skuadra e Antonio Contes është nikoqire e Cagliarit në San Siro, duke e ditur se lëshimi i pikëve për ndeshjen e tretë radhazi do të nënkuptonte hap shumë i madh prapa në garë për kreun, raporton Gazeta Express.

Zikaltrit i kanë lëshuar katër pikë në gjashtë ndeshjet e fundit, duke ngelur katër pikë prapa liderit, Juventus.

Cagliari, ndërkohë, pas një fillimi fantastik të sezonit, tani është në krizë të thellë rezultatesh në pesë ndeshjet e fundit, pasi i ka humbur katër prej tyre dhe ka barazuar një herë tjetër.

Ndeshja do të zhvillohet në San Siro me fillim nga ora 12:30.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Inter:

Cagliari: