Interesante se si i pastron xhamat ky njeri - Gazeta Express
string(43) "interesante-se-si-i-pastron-xhamat-ky-njeri"

Fun

Gazeta Express

24/05/2022 19:34

Interesante se si i pastron xhamat ky njeri

Fun

Gazeta Express

24/05/2022 19:34

A keni gjetur ndonjëherë jashtëqitje zogjsh ne dritaren tuaj, por keni akoma kohë deri sa të merreni me pastrimin e dritareve?

Epo, një burrë ka zbuluar një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për t’i pastruar ato – dhe gjithçka që duhet të bëni është të rrokullisni një rezë.

Lexo Edhe:

“Unë kam pak jashtëqitje zogj në dritare dhe më duhet ta pastroj, por nuk mund ta heq krahun”, tha faqja Right Guys Review në një video në faqen e tyre TikTok.

“Pra, gjithçka që bëni është të hapni plotësisht dritaren dhe i shihni ato rezat e vogla atje? Ju i shtypni brenda dhe i shtyni në atë anë dhe shikoni këtë – hapet lart”.

@rightguysreview #lifehack #hack #learningontiktok #vira #fyp #foryou #foryoupage #rightguysreview #windowcleaning #cleaning #cleaningtiktok #clean #showmethelifehack ♬ original sound – RIGHT GUYS

Në video, ai vuri në dukje rezat e vogla në pjesën e sipërme dhe të poshtme të kornizës së dritares. “Bëni edhe pjesën e sipërme – hapeni djathtas”, vazhdoi ai.

Pasi e bëri këtë, ai rrëshqiti dritaren në mes, në mënyrë që të mund ta nxirrte plotësisht.

“Dhe ja pra – unë mund të pastroj jashtëqitjen e zogut”, përfundoi ai.