Inter merr një lajm të keq, Hakimi pozitiv me COVID-19 - Gazeta Express

Inter merr një lajm të keq, Hakimi pozitiv me COVID-19

Gazeta Express

21/10/2020 18:13

Achraf Hakimi është testuar pozitiv me Covid dhe do të mungojë sonte në ndeshjen e Ligës së Kampionëve që Inter e luan kundër Borussia Mönchengladbach

Sipas një raporti të Sky Sport, testet e fundit kanë rezultuar që ish ylli i Borussia Dortmund është testuar pozitiv me Covid dhe nuk do të luajë sonte në ndeshjen e Ligës së Kampionëve.

Hakimi tani pritet që të karantinohet për s’paku 10 ditë dhe do të kthehet në aksion posa të testohet negativ nga virusi.

Alessandro Bastoni dhe Radja Nainggolan e ka kontraktuar Covidin por tashmë është rikuperuar derisa Ashley Young vazhdon të jetë pozitiv edhe pas testeve të sotme.

Roberto Gagliardini, Ionut Radu dhe Milan Skriniar vazhdojnë të jenë pozitiv me Covid. /GazetaExpress/