Inter me formacion të fortë sonte kundër Cagliarit në Kupën e Italisë - Gazeta Express

Instant

Gazeta Express

14/01/2020 20:32

Inter me formacion të fortë sonte kundër Cagliarit në Kupën e Italisë

Instant

Gazeta Express

14/01/2020 20:32

Interi do të luajë sonte ndeshjen e parë kundër Cagliarit në Kupën e Italisë

Inter e ka marrë shumë seriozisht sivjet çdo garë dhe kështu janë paraqitur edhe në Kupën e Italisë ku djemtë e Antonio Conte do të kenë përballë skuadrën e Serie A, Cagliari.

E për këtë përballje, Conte ka zgjedhur një ekip të fort ku sulmit të Interit i prin Lukaku dhe Alexis Sanchez.

Ndërkohë edhe Cagliari që sivjet është duke e bërë një sezon të mirë dhe është në vendin e gjashtë në Serie A, ka startuar me formacionin e saj më të mirë në këtë ndeshje. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Inter

Cagliari