Inter kërkon fitore kundër Udineses për ta ndjekur Milanin - Gazeta Express

Inter kërkon fitore kundër Udineses për ta ndjekur Milanin

Futboll

Gazeta Express

23/01/2021 17:46

Interi luan sonte si mysafirë i skuadrës së Udineses

Skuadra e Antonio Conte hynë në këtë ndeshje pas fitores spektakulare kundër Juventusit në vikendin e kaluar.

Kështu sonte ata do të luajnë për fitore pasi që një humbje eventuale e Milanit kundër Atalantës në shtëpi do të bënte që ata të marrin kreun e Serie A dhe të shpallën kampion dimëror i Italisë.

Sonte Interit në sulm i prin dyshja e rrezikshme Lukaku dshe Lautaro Martinez. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Udinese: Musso; Becao, Bonifazi, Samir; Stryger-Larsen, De Paul, Arslan, Pereyra, Zeegelaar; Deulofeu, Lasagna

Inter

Ndeshja nis në ora 18:00