Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të premten - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

20/02/2020 19:29

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të premten

Ballina

Gazeta Express

20/02/2020 19:29

Të premten në vend do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHMK’së, reshje të dobëta priten vetëm në pjesën veriore të rrafshit të Dukagjinit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, parashikon instituti.

IHMK’ja paralajmëron se do të fryjë erë kryesisht nga verilindja, me shpejtësi maksimale deri 11m/s.