INSTAT nxjerr të dhënat: Qyteti me lindjet më të larta dhe ai me më punëtorët - Gazeta Express
string(76) "instat-nxjerr-te-dhenat-qyteti-me-lindjet-me-te-larta-dhe-ai-me-me-punetoret"

Shqiperi

Gazeta Express

08/02/2023 17:56

INSTAT nxjerr të dhënat: Qyteti me lindjet më të larta dhe ai me më punëtorët

Shqiperi

Gazeta Express

08/02/2023 17:56

Në raportimin e fundit të INSTAT rezulton se qarku i Kukësit kryeson në rritjen e popullsisë. Sipas INSTAT Kukësi ka katër herë më shumë lindje për vdekje.

Ndërkohë që Gjirokastra rezulton të jetë qarku me numrin më të lartë të të punësuarve për frynmë.

Lexo Edhe:

Ndërsa ka numrin më të lartë të banorëve ose një të tretën e popullsisë në vend.

Durrës ka numrin më të lartë të autoveturave për pasagjerë me 279 për 1.000 banorë, Korça ka volumin më të madh të prodhimit të pemëvefrutore, Fieri numrin më të madh të bagëtive. /Albeu.com