Instagram shlyen disa foto të Charlotte Dawson dhe Chloe Ferry - Gazeta Express
string(62) "instagram-shlyen-disa-foto-te-charlotte-dawson-dhe-chloe-ferry"

Yjet

Gazeta Express

22/12/2021 21:42

Instagram shlyen disa foto të Charlotte Dawson dhe Chloe Ferry

Yjet

Gazeta Express

22/12/2021 21:42

Charlotte Dawsonit dhe Chloe Ferryt i janë shlyer disa foto në Instagram nga roboti për shkak se janë thyer rregullat për reklamat me pagesë

Një postim në “reel” në Instagram nga ylli i “Ex On Tehe Beach”, Charlotte, e postuar në shtator, ku ajo promovon një linjë kozmetike me ngjyrë por që ajo nuk e thotë se është bërë me qëllime komerciale është shlyer.

Charlotte ka marrë një vërejtje fillimisht nga Advertising Standards Authority (ASA) në korrik për një seri postimesh që promovon brendin e saj të makijazhit.

Në një vendim të veçant, ASA ka shlyer edhe një postim në Instagram të yllit të Geordie Shore ku ajo reklamonte shishet e ujit e ku ajo dështoi duke shfaqur logon e kompanisë në profilin e saj në rrjetin social. /GazetaExpress/