Inskenoi vdekjen në Shqipëri, Gjykata e Shkodrës dënon me 4 vite burg Davide Pecorellin - Gazeta Express
string(86) "inskenoi-vdekjen-ne-shqiperi-gjykata-e-shkodres-denon-me-4-vite-burg-davide-pecorellin"

Shqiperi

Gazeta Express

03/04/2024 22:58

Inskenoi vdekjen në Shqipëri, Gjykata e Shkodrës dënon me 4 vite burg Davide Pecorellin

Shqiperi

Gazeta Express

03/04/2024 22:58

Gjykata e Shkodrës ka dënuar në mungesë me 4 vite burg italianin që inskenoi vdekjen e tij, Davide Pecorellin.

Ai akuzohet për zjarrvënie, shkelje të kufijve kombëtarë shqiptarë si emigrant ilegal dhe pengim për zbardhjen e së vërtetës.

Lexo Edhe:

Davide Pecorellin inskenoi vdekjen e tij në Pukë në Janar 2021 dhe më pas u rishfaq në Itali shëndosh e mirë në Shtator 2023.