Infektime masive e dhjetëra vdekje në ditë nga Covid-19, përgjigjet ministri Zemaj - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

01/12/2020 21:09

Infektime masive e dhjetëra vdekje në ditë nga Covid-19, përgjigjet ministri Zemaj

Lajme

Gazeta Express

01/12/2020 21:09

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj është i ftuar në emisionin Pressing me Leonard Kerqukin në T7.

Zemaj ka folur për numrin e madh të të vdekurve nga Covid-19.

“Nuk them që nuk ka mangësi dhe nuk ka probleme”, thotë Zemaj.

“Nuk po them që nuk ka mangësi dhe kjo është evidente, por mobilizimi për t’iu dalë në ndihmë pacientëve dhe qytetarëve është shumëdimensional”, shtoi ai.

Ai ka bërë të ditur se mbi 600 persona me koronavirus janë të hospitalizuar në mbarë vendin aktualisht.

“Asnjë pacient nuk ka mbetur pa shërbim shëndetësor në Kosovë. Në Itali e Spanjë ka ndodhur”, shtoi ai.