IKSHPK: Bartja e maskave shpëton jetë - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

11/07/2020 17:53

Me i fundit

IKSHPK: Bartja e maskave shpëton jetë

Lajme

Gazeta Express

11/07/2020 17:53

Në Kosovë ditëve të fundit është shtuar numri i të prekurve me Covid-19, ku 2,259 raste janë aktive

Që nga data 13 mars kur janë shfaqur rastet e para me këtë virus dhe deri dje në vend janë shfaqur 4.512 raste pozitive.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës vazhdimisht ka bërë thirrje që të respektohen masat e rekomanduara nga ata për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

IKSHPK edhe sot po ashtu me anë të një postimi në rrjetin social Facebook bën thirrje që të barten maskat.