IHMK'ja tregon se si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

26/05/2020 23:10

IHMK’ja tregon se si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten

Lajme

Gazeta Express

26/05/2020 23:10

Të mërkurën dhe të enjten në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale me diell dhe vranësira të dendura të cilat herë-herë do të shoqërohen me reshje shiu, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-18 gradë Celsius, bën të ditur IHMK’ja.

Sipas institutit, do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

Moti për dy ditë 27-28.05.2020Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale me diell dhe vranësira të dendura të…

Publiée par Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës sur Mardi 26 mai 2020