Iftarin e parë, Jahjaga ua shtroi gazetarëve afganë të strehuar në Kosovë - Gazeta Express
string(72) "iftarin-e-pare-jahjaga-ua-shtroi-gazetareve-afgane-te-strehuar-ne-kosove"

Lajme

Gazeta Express

24/03/2023 7:54

Iftarin e parë, Jahjaga ua shtroi gazetarëve afganë të strehuar në Kosovë

Lajme

Gazeta Express

24/03/2023 7:54

Me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, ish-presidentja Atifete Jahjaga, iftarin e parë të këtij muaji e shtroi për gazetarët afganë të strehuar në Kosovë.

Gjatë këtij iftari, kolegët afganë patën rastin të njihen nga afër me presidenten Jahjaga, teksa i treguan përvojat e tyre të ikjes nga Afganistani pas marrjes nën kontroll nga Talebanët, si dhe disa nga traditat e tyre në pritjen e këtij muaji.

Lexo Edhe:

Ndëkohë, Jahjaga njoftoi gazetarët për Fondacionin që e drejton, si dhe punën që bënë për fuqizimin e grave në Kosovë.