Ibsen Elezi: Berisha të më dalë përballë - Gazeta Express
string(39) "ibsen-elezi-berisha-te-me-dale-perballe"

Ibsen Elezi: Berisha të më dalë përballë

Shqiperi

Gazeta Express

14/05/2022 22:10

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Ibsen elezi, ka deklaruar se dëshiron një debat me Sali Berishën për kreun e Partisë Demokratike.

Elezi gjatë një interviste për Abc News është shprehur se nuk po e fton Berishën për debat por për të mbajtur premtim që Berisha ka bërë që do kishte primare në zgjedhjet e kryetarit.

Lexo Edhe:

Pjesë nga intervista:

Elezi: -Nuk dëgjon Sali Berisha për të ardhur në debat.

Abcnews.al: – E keni ftuar zotin Berisha në debat?

Elezi: – E kam bërë kërkesën edhe me shkresë zyrtare. Nuk e kam ftuar por i kam thënë të mbaj premtimin për të bërë primare dhe të mos gënjejë demokratët. Debati është detyrim në demokraci … Berishës i them hajde në debat dhe tregoju demokratëve dhe shqiptarëve që je më i zoti se unë.