Ibrahimovic pret të largohet nga Milani - Gazeta Express

Ibrahimovic pret të largohet nga Milani

Futboll

Gazeta Express

10/07/2020 9:01

Sulmuesi suedez mund të largohet nga “Rossoneri” në fund të sezonit nëse situata në klub nuk ndryshon

Zlatan Ibrahimovic dyshon se do të qëndrojë tek Milani edhe sezonin e ardhshëm.

Sulmuesi suedez nuk e ka ndërmend të qëndrojë në San Siro mbi të gjitha nëse situata nuk ndryshon, shkruan Gazeta Express.

38 vjeçari po ashtu insiston se as ai e as ky klub nuk e meritojnë të luajnë në Europa League.

Ibra ishte rikthye si lojtar i lirë gjatë janarit në Milan, ku e kishte fituar “Scudetton” në vitin 2011.

Ai i realizoi 6 gola deri tash që nga rikthimi i tij duke e ndihmuar ekipin Kuqezi të ngritet në tabelë dhe të luftojë për t’u kualifikuar në Europa League.

Ish-përfaqësuesi suedez ka mbetur i zhgënjyer mbi të gjitha pas largimit të zyrtarëve të lartë, Zvonimir Boban dhe Paulo Maldini. /Gazeta Express/